Zarządzanie projektami w życiu codziennym

Każdy etap w naszym życiu jeśli został osiągnięty, cechuje się pewnego rodzaju dokonaniami. Z których to jesteśmy dumni i lubimy sobie o nich przypominać. Wszystko dlatego, że udało się nam samemu to osiągnąć, jak również i uświadomić, że tak naprawdę jesteśmy czegoś warci.

Życie zresztą jest tak dziwnie unormowane, że człowiek stara sobie cały czas uświadamiać, że jest dobry w danej dziedzinie, że jest wart pochwał, zainteresowania i tak dalej. Może wydawać się to dziwne, jednakże taka jest prawda. Kończymy szkołę by udowodnić rodzicom, że na coś nas stać. Idziemy na studia by udowodnić pracodawca, że warto nas zatrudnić, bo nasza wiedza jest wystarczająca. W konkretnej branży chcemy zawsze piąć się do góry.

Na każdym kroku staramy się coś osiągnąć. Można powiedzieć, że w naszej głowie od samego początku tworzy się pewnego rodzaju plan, który realizujemy i określamy go jako zarządzanie projektami ówcześnie zaplanowanymi.

Zazwyczaj dokonujemy czegoś by dojść do konkretnego celu. Tak też jest podczas realizacji projektu. Analizujemy, porównujemy co będzie korzystniejsze, występuje w naszej głowie pewnego rodzaju planowanie zadań, które to w najbliższej przyszłości realizujemy. Patrząc na to możne uznać, że takie działanie jest dobrym, ponieważ wiemy gdzie zmierzamy, co chcemy osiągnąć. Jednakże zatrzymajmy się na chwilkę i przeanalizujmy, czy podczas całego naszego życia, które można uznać jako program do zarządzanie projektami, znajdujemy czas na rzeczy przyziemne zwykłe.

Czy potrafimy czasem wyłączyć się z tego całego motłochu by pomyśleć o sobie o swoich potrzebach, o potrzebach innych. W wielu przypadkach uzyskamy odpowiedz owszem, jednakże bądźmy świadomi tego, że wielu z nas zagubiło się na tej ścieżce i po osiągnięciu wymarzonej pracy nie zaczyna myśleć o tym co już ma tylko, ciągle mu mało i mało. Chcemy więcej liczymy na więcej, a nie doceniamy tego co mamy. Owszem walka o dobrobyt występowała od zawsze i jest nieuniknioną. Jednakże pamiętajmy też, że nie to jest najważniejsze. Liczą się też inne elementy, dzięki którym możemy uszczęśliwić nie tylko siebie ale i bliskich. Bo oni też czasem tego potrzebują. Zwykłego zainteresowania z naszej strony mówiącego o tym, że ta cienka linia nie została jeszcze przerwaną.  Potrafimy znaleźć czas na wszystko, jak również realizować się życiowo. Tak jak mieliśmy to zaplanowane i tego pragnęliśmy. Takie nastawienie za pewne przyniesie nam o wiele więcej radości i satysfakcji. Ponieważ osiągniemy wszystko czego chcieliśmy, a nie tylko jedna część kosztem drugiej.